Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
34 °
Hën
33 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Qytetarët e Kosovës në radhë në qendrat e votimit, Patozi: Në Shqipëri kemi arsye më të fortë se ata për të votuar, këtu ia vlen të qëndrosh në pritje për ndryshimin politik

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

17b324a3f37fb5ad45e579cf73731b83

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka postuar në rrjetet sociale një foto të qyetatarëve të Kososvës në radhë oër të votuar, të cilët hihen duke respektuar distancën sociale.

Patozi thotë se radhët e votuesv në Kosovë janë si një mesazh për 25 prillin, ndërsa shton se në Shqiëpri qytetarët kanë më shumë arsye për të votuar, pasi zgjedhjet parlamentare në vendin tonë duhet të sjellin një ndryshim të fortë politik.

Ai thotë se në Shqiëpri ia vlen të presësh për të votuar edhe sikur procesi të zgjasë një javë, ndërsa apelon qytetarët që të mendohen mirë kur të shkojn ënë kutitë e votimit.

“RADHËT E VOTUESVE NË KOSOVË SI MESAZH PËR 25 PRILLIN

Të admirueshme radhët e gjata të zgjedhësve përpara qendrave të votimit në Kosovë.

Dhe të mendosh që ne të Shqipërisë kemi shumë më tepër arsye se ata për një ndryshim të fortë politik më 25 prill.

Që do të thotë se këtu ia vlen të qëndrosh në pritje për të votuar edhe sikur procesi të zgjasë një javë rresht.

Të paktën në Kosovë nuk është ndonjë qamet të mbahen zgjedhje prapë edhe pas 6 muajsh, në rast se mazhorancat nuk funksionojnë.

Dhe megjithatë ka një ndërgjegjësim të jashtëzakonshëm sot, sikur po votohet për herë të parë dhe të fundit.

Ndërsa ne duhet ta pyesim mirë veten kur të shkojmë tek kutia.

Sepse për shkak të kryetarokracisë, si regjim i korruptuar politik, atë që hipën në kalë, jo vetëm nuk e zbret dot për katër vjet, por mund ta kesh në kurriz edhe për gjithë jetën”, shkruan Patozi.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img