Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Qytetarët dalin në protestë në Afganistan, me dhunë e të shtëna armësh, talebanët shpërndajnë turmat, dy gazetarë dhunohen me kamxhik

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Protestuesit kanë dalë sërish në rrugët e Afganistanit, duke kundërshtuar dhe një herë hapur talebanët.

Dhjetëra demonstrues janë mbeldhur ditën e sotme pranë ambasadës së Pakistanit në Kabul, ndërsa militantët talebanë me të shtëna armës dhe dhunë janë munduar të shpërndajnë protestuesit.

albsig

spring

Pamje të rënda vijnë edhe nga dy gazetarë të cilët janë dhunuar me kamxhik nga telabanët pasi raportuan protestën e dhunshme.

Gjithashtu dhjetëra gra në Kabul dhe provincën verilindore të Badakhshan protestuan të mërkurën kundër formimit të një qeverie të përkohshme talibane nga të gjithë meshkujt.

Gazetarët e dhunuar

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img