Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
37 %
4.6kmh
0 %
Enj
28 °
Pre
31 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
28 °
E enjte, 16 Shtator, 2021

Quajti horr Nuhun, reagon Manjani: Kryeministri shkon automatikisht në ndjekje penale

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani, në qeverinë Rama 1, ka reaguar sërish pas deklaratës së Kryeministrit Edi Rama ku quajti horr oficerin Emiljano Nuhu teksa shprehej se Nuhu duhet të ndiqet këmba-këmbës.

I ftuar në emisionin “Open”, Manjani është shprehur se Rama duhet të ndiqet penalisht pasi dipas tij kjo deklaratë është e dënueshme.

“Është e pafalshme është e dënueshme. Automatikisht shkon në ndjekje penale. Kryeministri është zyrtar shteti dhe nuk lejohet të paragjykojë një person”, tha Manjani.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img