Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
45 %
2.6kmh
0 %
Mar
30 °
Mër
40 °
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
E martë, 3 Gusht, 2021

QSUT jep informacion për gjendjen e 52 vjeçarit që u plagos në minierën e Martaneshit

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Qendra Spitalore Universitare “Nënë Tereza” ka dhënë detaje, lidhur me gjendjen e minatorit, i cili  mbeti i plagosur ditën e sotme në galerinë e minierës së Martaneshit dhe u dërgua më helikopter drejt Traumës. 

Në reagimin e QSUT thuhet se 52 vjeçari ka mbërritur në orën 14:00 në Urgjencën e Sëmundjeve të Brendshme, i cili është diagnostikuar me “Intoxikim nga monoksidi i karbonit”.

Reagimi i QSUT:

Qendra Spitalore Universitare “Nënë Tereza” njofton se ditën e sotme rreth orës 14:00,  pranë Urgjencës së Sëmundjeve të Brendshme, është paraqitur pacienti Sh. E i moshës 52 vjeç, me Diagnozë “Intoxikim nga monoksidi i karbonit”.

Pas kryerjes së ekzaminimeve paraprake dhe konsultave  me mjek specialist në Urgjence, pacienti është hospitalizuar në Shërbimin e Anestezi Reanimacionit për ndjekjen e metejshme.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img