Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
68 %
4.6kmh
75 %
Sht
17 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
18 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

‘Qorra, shurdha’, Shoqata e të Verbërve i dërgon letër Celibashit dhe vë në dijeni Yuri Kim: S’është hera e parë që Rama përdor këtë gjuhë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Shoqata e të Verbërve të Shqipërisë i ka dërguar një letër-ankesë KQZ-së për shkak të gjuhës fyese dhe diskriminuese që ka përdorur së fundmi Kryeministri Edi Rama gjatë fushatës, për të sulmuar kundërshtarët e tij politikë.

Letra i drejtohet kryekomisionerit Ilirjan Celibashi, ndërsa vihen në dijeni dhe drejtues të tjerë institucionesh si presidenti Meta apo ambasadorja Yuri Kim. Më tej shoqata e të verbërve kërkon që ndaj Ramës të merren sa më parë masa, dhe shfaqje të tilla të mos përsëriten më, pasi ndikojnë drejtpërdrejtë tek qytetarët.

1
2 1

Fjalë të tila si “qorr” apo “shurdh” Rama i ka përdorur dje në Shirokë, por edhe sot në Kavajë.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img