Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
49 %
3.6kmh
0 %
Mër
31 °
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
35 °
Die
34 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Qoftë kjo ditë ogur i mbarë për shqiptarët” Basha mesazh urimi për Sulltan Norvuzin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar të gjithë besimtarët bektashinj festën e Sulltan Novruzit.

Në postimin e tij në Facebook Basha uron që kjo ditë të jetë një ogur i mbarë për të gjithë shqiptarët për “shëndetin dhe ngadhënjimin mbi të keqen”.

“Të dashur besimtarë bektashinj! Gëzuar nga mot Sulltan Novruzin!  Qoftë kjo ditë e bekuar një ogur i mbarë për çdo shqiptar e për çdo familje që sot i lutet Zotit për të mirën, shëndetin dhe ngadhënjimin mbi të keqen!”, shkruan Basha në Facebook.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img