Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
23 %
3.6kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
E enjte, 19 Maj, 2022
spot_img

Qirinj në nder të Klodian Rashës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Qytetarë të Tiranës kanë përkujtuar dje të riun Klodian Rasha, i cili u vra një vit më parë nga një efektiv policie. Ata kanë zhvilluar homazhe në nderim të tij pranë Ministrisë së Brendshme, duke ndezur qirinj, si dhe duke vendosur pankarta ku shfaqet portreti i tij.

“E vrau diktatura”, shkruhet në një nga pankartat, ndërsa në një tjetër shkruhet “Virusi nuk del pas orës 23:00”.

Kujtojmë se, Klodian Rasha u vra mëngjesin e 8 Dhjetorit 2020, me pretendimin se shkeli orën policore të vendosur nga Komiteti Teknik. Pas vrasjes së tij, qytetarë të shumtë u ngritën në protestë, ku pati edhe përplasje me Policinë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img