Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
54 %
5.1kmh
75 %
Die
26 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Qindra viktima në Itali e Britani nga Covid, totali në të gjithë botën shkon 2 MILIONË, ja sa janë infektuar dhe shëruar që nga fillimi i pandemisë (SHIFRAT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

02c32dc8da6696d056afb27c251398bb

Që prej fillimit të pandemisë së koronavirusit, referuar shifrave zyrtare nga fundviti 2019 deri më sot, në të gjithë botën janë infektuar gati 94 milionë persona, janë shëruar mbi 67 milionë ndërsa mbi 2 milionë nuk kanë mundur ta fitojnë betejën më koronavirusin.

Screenshot_9.jpg

 

SHBA-ja dhe India janë vendet më problematike, përkatësisht me 24 milionë dhe 10.5 milionë infektime.

Kohët e fundit Britania e Madhe ndodhet në një situatë të vështirë, teksa ditën e fundit ka raportuar 55.761 raste të reja dhe 1280 viktima, në total mbi 3.3 milionë të prekur dhe 87.295 humbje jete.

SHBA ka regjistruar gati 42 mijë raste pozitive dhe 800 viktima ndërsa situata problematike paraqitet dhe në Itali. Vendi ynë fqinj ka 16.146 raste pozitive dhe 477 raste të vdekjes në vetëm 24 orë.  

Screenshot_8.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img