Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
30 %
1kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Qindra viktima në 24 orë në Britani, Rusia prej 1 jave mbi 10 mijë të infektuar çdo ditë (SHIFRAT E FRIKSHME)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

1290f6d59508870bf771edc2b6c3919c

Britania është një ndër vendet më të prekura nga koronavirusi në të gjithë botën. Vendi ishullor së fundi ka regjistruar 626 viktima, duke e çuar në 31.241 numrin e përgjithshëm të jetëve të humbura.

Kështu Mbretëria e Bashkuar bëhet vendi me numrin më të lartë të të vdekurve nga covid-19 në Europë, dhe i dyti në të gjithë botën, pas SHBA-së. Infeksionet e reja janë 4649 në 24 orë, duke e çuar në 211.364 numrin total.

Ndërkohë Rusia, e cila në fillim nuk u prek masivisht nga virusi, prej një jave numeron numër rekord të infektuarish, duke e kaluar shifrën 10 mijë në 24 orë.

Në total Rusia ka 187.859 të infektuar, vend ii pestë në botë, si dhe 1723 viktima.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img