Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
26 %
3.6kmh
0 %
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
Enj
36 °
E diel, 7 Gusht, 2022
spot_img

Qindra simpatizantë të PD ‘bllokojnë’ qendrën e Fierit, mbërrin Lulzim Basha: Po fryn era e ndryshimit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Qindra simpatizantë të Partisë Demokratike kanë “bllokuar” mesditën e sotme qendrën e qytetit të Fierit, aty ku sapo ka mbërritur kreu i PD Lulzim Basha.

Siç shihet nga pamjet e drejtpërdrejta që shpërndan vetë selia blu, simpatizantë dhe mbështetës të kësaj force politike shoqërojnë Bashën në Fier, ndërsa për respektimin e masave të distancimit kundër Covid-19, nuk bëhet fjalë.

“Më këtë pritje të mrekullueshme. Entuziazëm anë e mbanë Shqipërisë. Era e ndryshimit po fryn kudo në Shqipëri. Dëshpërimin e gjithë shqiptarëve e dëgjojë me zërin tuaj. (Disa fjalë nuk kuptohen nga thirrjet dhe brohorimat e simpatizantëve.) Ju falenderoj nga zemra. Unë e di se kur era e ndryshimit fryn, kur shpirti juaj mbushet me shpresë, se 25 prilli do të jetë një ditë më e mirë për çdo shqiptar…”, tha Basha mes qytetarëve.

Në fund, kreu i PD bëri thirrje që simpatizantët të ruajnë distancën. “Dua t’ju lus nga zemra të respejktojmë maksimalisht kushtet e kësaj fushate. Të mbajmë maskat, të ruajmë distancat. Shqipëria do fitojë, Fieri do fitojë”, shtoi ai.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img