Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
34 °
Hën
33 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Qindra qytetarë kundër Izraelit, me parulla në duar kërkojnë ndalimin e dhunës: Të gjithë me Palestinën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Teksa situata e tensionuar mes Izraelit dhe Palestinës po vazhdon, qindra qytetarë në Argjentinë u bënë bashkë pranë Ambasadës Izraelite për të protestuar kundër sulmeve në Gaza.

Me parulla në duar ata kërkuan ndalimin e dhunës dhe të dyja vendet të gjejnë një mënyrë tjetër për të gjetur një zgjidhje.

 “Jo genocid në Palestinë”, “Të gjithë me Palestinë”, këto ishin thirrjet e protestuesve të cilët kërkuan qetësimin e situatës.

Gjithashtu , nuk munguan as thirrjet ndaj qeverisë argjentinase për të shkëputur marrëdhëniet me Izraelin.

Gjatë natës së mbrëmshme Rrethi i Gazës është sulmuar me 30 sulme ajrore nga Izraeli.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img