Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Qindra qytetar në spital në Kukës, ISHP nxjerr rezultatin e analizave: Uji është i pastër

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kanë dalë përgjigjet e analizave të ujit, nga i cili dyshohet se u helmosën qindra qytetarë në Kukës.

Sipas rezultateve të analizave uji është i pasur dhe se nuk përmban asnjë bakterie dhe se situata në Kukës nuk është krijuar nga uji.

albsig

Në lidhje me këtë ka reaguar edhe vetë kryetari i Bashkisë, Safet Gjici. Ai tha se uji është i pastër dhe se qytetarët mund ta konsumojnë pa frikë.

“Ka ardhur përgjigjia e analizave, me firmë me vulë, shikojini zero, zero. I keni te Instituti publik, ju bëj thirrje qytetarëve ta pinë ujtin, e them me përgjegjësi të plotë. Nuk mund të flasësh, është çështje e prekshme për ne, nga sot kemi të gjitha analizat një për një” tha Gjici.

Kujtojmë që helmimi ndodhi në fshatin Shtiqen, ku qytetarët pasi shfaqën shenja të helmimit u paraqitën në urgjencën e spitalit për të marrë shërbim mjekësor.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img