Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
2.1kmh
0 %
Sht
23 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Qindra mjete të bllokuara prej më shumë se 10 orësh, ministrja Balluku shkon në Qafë Thanë të monitotojë situatën nga afër

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9e970a87a4f58ffedd4a43720c2aab83

Prej orës 13:30 të ditës së sotme qindra qutetarë kanë mbetur të bllokuar në Qafë Thanë, për shkak të reshjeve të dendura të dëborës.

Situatën e bën më të vështirë edhe rrëshqitja e një autobusi dhe një kamioni, të cilët e kanë bërë të pamundur ndërhyrjen e borëpastrueseve.

Ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku është nisur drejt Qafë Thanës së bashku me drejtorin e ARRSH Ergys Verdho dhe drejtorin e policisë Ardi Veliu, në mënyrë që ta monitotojnë situatën nga afër.

Presj ditës s ëdjeshme vendi ynë është përfshirë nga mot i acartë me reshje të dendura dëbore që kanë sjellë vështirësi të mëdha në qarkullimin e mjeteve.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img