Qindra burra e gra sfidojnë të ftohtin, hidhen nudo në plazh

Publikuar tek: bota, më 19:31 24-09-2017 Qindra burra e gra sfidojnë të ftohtin, hidhen nudo në plazh

Qindra njerëz të të gjitha moshave janë larë nudo në ujërat e ftohta të plazhit britanik, një traditë që ka nisur prej vitit 2011.

Rreth 600 persona ishin mbledhur sot në Northumberland. Pasi kanë hequr rrobat të gjithë janë zhytur në det teksa dielli po perëndonte.

Më pas kanë vijuar me festën në breg, paratë e mbledhura prej pijeve dhe donacioneve do jepen si çdo vit, në ndihmë të njerëzve me probleme mendore.

dqwfr23ffdg.jpg

fth4rh4r5hgt.jpg

ge53herth5.jpg

hr46ju5r6ju.jpg

fge45gh45h5.jpg

 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Merkel flet pas fitores së mandatit të katërt: Duhet të rifitojmë votat e AfD-së
Luftonte përkrah ISIS, vritet shqiptari në Siri »
Article Logic
Execution time: 0.013281106948853
array(1) { ["section"]=> string(65) "qindra-burra-e-gra-sfidojne-te-ftohtin-hidhen-nudo-ne-plazh-93514" }