Hapësire reklamuese

Aktualitet

Qielli ‘gri’ për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, kryeministri kroat: Ishte momenti më i mirë për të thënë ‘PO’

Shkruar nga Newsbomb
‘’Sa i përket zgjerimit, ne kemi mbrojtur qartë dhe me zë hapjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Për shkak të një numri të vogël vendesh, nuk u arrit në përfundim. Kroacisë i vjen keq për këtë, ne mendojmë se ky ishte një moment i mirë. Ne duhet të dërgojmë një mesazh për miqtë tanë në këto dy vende për të vazhduar reformat, dhe ne do të vazhdojmë t’i mbështesim fuqimisht ato.

Ndodh në një kohë kur ne duhet të përcaktojmë se çfarë duhet të bëjmë në dekadën tjetër dhe me çfarë mesazhi po shkojmë drejt Europës Juglindore. Zona nuk ka të ardhme tjetër, por të jetë pjesë e BE-së", bëri me dije para mediave Plenkoviç.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese