Qiellgërvishtësja që nuk do ketë themele në Tokë (Foto)

Publikuar tek: bota, më 19:27 29-03-2017 Qiellgërvishtësja që nuk do ketë themele në Tokë (Foto)

Një firmë arkitekturore ka shpalosur planin për ndërtimin e qiellgërvishtëses më të gjatë në botë që do varet në një asteroid dhe do orbitojë Tokën.

Sipas planit futuristik Kulla Analemma do varet me kavo në një asteroid 50,000 kilometra mbi sipërfaqen e tokës dhe do orbitojë planetin duke u zhvendosur në qytete të rëndësishme si Nju Jork dhe Havana, shkruan Newsbomb.al.

wefrw4t34y235jujk.jpg

Dizajni i rrallë është realizuar nga “Clouds Architecture Office”, e njëjta firmë që propozoi ndërtimin e shtëpive në planetin Mars dhe Qytetin e Reve.

Dizajnuesit parashikojnë përdorimin e paneleve diellore për energji elektrike dhe ujit që do mblidhet direkt nga retë.

werwer3rq24trhhj.jpg

werw3rt234y3ww.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Po tërhiqte para me një kartë të vjedhur, kapet superhajduti shqiptar
Brexit, Merkel: Do ketë shqetësime për europianët që jetojnë në Angli »
Article Logic
Execution time: 0.013134002685547
array(1) { ["section"]=> string(59) "qiellgervishtesja-qe-nuk-do-kete-themele-ne-toke-foto-73522" }