Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
60 %
6.2kmh
0 %
Mar
19 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Qeveria ‘street party’ në ish-Bllok në nder të 8 dhjetorit (Foto+Video)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

1169b7878b5b72b5fc7d10bd2762ad3c

Ministria e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë po organizon në zonën e ish-Bllokut, dikur lagja ku banonin liderët komunistë, një ‘street party’ për të festuar 8 dhjetorin, ditën kur 25 vite më parë nisën protestat e para anti-komuniste në Shqipëri.

E kthyer sot në një nga zonat e argëtimit për të rinjtë në Tiranë, ish-Blloku, është përzgjedhur nga qeveria si vendi ku po festohet ‘kundër komunistëve’.

Pjesëmarrës në aktivitet ishin disa nga Dj më të mirë në vend si Dj AD Disha, Dj Aldo, Dj Sardi apo Dj Boocky.

Një numër i konsiderueshëm të rinjsh kanë marrë pjesë në festë.

Gjatë paradites, ndryshe nga qeveria, opozita vendosi të përkujtojë 25 vjetorin e lëvizjeve anti-komuniste me një protestë të organizuar përpara godinës së Kryeministrisë, kundër qevrisë së drejtuar nga Edi Rama.

Lexo edhe: Bashkia e Tiranës gjobit Partinë Demokratike, 7 ditë kohë të kryejë pagesën

12346749_10154342183163765_1222320004_n.jpg

12346819_10154342183413765_418002340_n.jpg

12348216_10154342183538765_1506801475_n.jpg

 

{mp4}27287{/mp4}

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img