Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
93 %
1kmh
100 %
Die
10 °
Hën
12 °
Mar
13 °
Mër
14 °
Enj
8 °
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

“Qeveria rrit energjinë për qytetarët”, Balluku-opozitës: Mos i mashtroni njerëzit, PS s’është në batak siç jeni ju

spot_img

Lajme të ngjashëm

Zëvendëskryeministrja Belinda Balluku, i bëri thirrje opozitës që të mos bëjë deklarata  në  Kuvend me të cilat mashtrojnë popullin shqiptar.

Në fjalën e saj në seancën e sotme ministrja Balluku, u shpreh se PS nuk ka rënë në asnjë batak , ndërsa i sugjeroi  deputetëve  deemokratë që të mos përdorin gjuhën e mallkimit dhe të urrejtjes në Kuvend.

Balluku: PS nuk ka rënë në asnjë batak dhe ju sado keq që jeni  nuk qenkeni në asnjë batak. PS është ajo parti që cdo herë del për t’u votuar, merr votat maksimale nga populli.

Populli  shqiptar pavarësiht çfarë flisni ju mëngjesi në darkë, e voton PS. Duhet të prëdorni një gjuhë tjetër, jo këtë gjuhën e mallkimit dhe të urrejtjes.

Nuk na intereson fare dhe urojmë që t’i zgjidhni sa më shpejt problemet tuaja, por çfarë është e rëndësishme për ne është që të por mos i gënjeni njerëzit.

Deklarata e Ballukut erdhi pasi deputetja e PD, Jorida Tabaku u shpreh se qeveria nuk rrit pagat për pedagogët, por rrit energjinë për qytetarët.

Tabaku: Kjo është ajo qeveri që nk rrit pagat për pedagogët dhe rrit energjinë për qytetarët. Është eqvria e taksave dhe e tarifave për ata që punojnë.  Kjo është arsyeja se përse  mungon shpresa.

Më shumë
spot_img


spot_img