Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
2.6kmh
0 %
Mër
13 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Qeveria “Rama3”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Qeveria “Rama 3” është betuar në zyrën e Presidentit Ilir Meta. Ceremonia ka zgjatur vetëm disa minuta dhe Rama me kabinetin janë larguar.

Pas betimit Qeveria e re e Shqipërisë ka publikuar vendimet e para që janë marrë sot në mbledhjen e Këshillit të Ministrave. Ndër to bien në sy, krijimi i Agjencisë për Media dhe Informim, hapja e doganës së Shishtavecit dhe Krushevës, punësimi i kampioneve olimpike të Kosovës në Ministrinë e Mbrojtjes.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img