Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
100 %
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
1 °
E premte, 21 Janar, 2022

Qeveria përgënjeshtron me shpejtësi lajmin e medias britanike për strehimin e emigrantëve: I njëjti lajm i rremë i vjetër…

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka ka reaguar menjëherë pas lajmit, ku edhe një herë thuhej se Shqipëria do të strehojë emigrantët e paligjshëm që udhëtonin në Angli.

Xhaçka edhe një herë shkruan se është një lajm i rremë dhe se ndihet e keq-ardhur që mediat britanike që merren me lajme të rreme.

“I njëjti lajm i rremë i vjetër këtë herë në faqen e parë të një gazete të respektuar si The Times!

Dhe meqë ra fjala unë nuk jam një “ai” por një “ajo” që gjithmonë e ka admiruar cilësinë e mediave britanike. E trishtuar”  shkruan ajo në postimin e saj.

Kujtojmë që edhe një muaj më parë u tha e njëjta gjë, dhe ministrja dhe Kryeministria e përgënjeshtruan lajmin ndërsa sot në shkrimin e The Times dhe gjithashtu publikuar edhe nga Daily mail thuhej se projekti do t’i kushtonte taksapaguesit britanik 100,000 £ për çdo emigrant për fluturime dhe akomodim.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img