Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
3.1kmh
75 %
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 27 Nëntor, 2021
spot_img

Qeveria miraton edhe 5,191 paga lufte për qershorin, ja kush përfiton

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7b7de67966ee296727014c8979409ea9

Qeveria shqiptare ka miratuar dhënien e një pakete tjetër ndihme financiare për të prekurit nga kriza ekonomike e shkaktuar nga pandemia e koronavirusit.

Bëhet fjalë për 5,191 paga të ashtuquajtura “lufte” që do t’i përfitojnë punonjësit dhe të larguarit nga puna në sektorin e Transportit Rrugor të Udhëtarëve.

Lajmin e bën me dije kryeministri Edi Rama përmes një postimi në Facebook, ku sqaron se efekti financiar prej 134,966,000 Lekë mbulohet nga fondi rezervë i DPSHTRR.

Postimi i plotë i Ramës:

SOLIDARITET për sektorin e Transportit Rrugor të Udhëtarëve për lehtësimin e pasojave nga vonesa e detyruar e nisjes së aktivitetit në muajin qershor

QEVERIA SHQIPTARE miraton:

+5,191 Paga Lufte për punonjësit dhe të larguarit nga puna për Qershorin 2020!

Efekti financiar prej 134,966,000 Lekë mbulohet nga fondi rezervë i DPSHTRR!

Falë mirëadministrimit, rezultateve rekord të 2019-ës dhe përgjegjësisë shembullore sociale të DPSHTRR-së, mundësohet mbështetja e dytë për sivjet nga DPSHTRR për sektorin e transportit të udhëtarëve me autobus (pas kompensimit të taksës vjetore TVMP)

dgtrerye454h4hh.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img