Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
100 %
1kmh
40 %
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
16 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

Qeveria merr vendimin drastik, mbyllet përfundimisht sezoni futbollistik në Francë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Coronavirusi ndalon përfundimisht edhe kampionatin Francez. Qeveria franceze ka bërë të ditur se nuk do të ketë ndeshje futbolli deri në shtator.

Ashtu si Hollanda edhe Franca merr vendimin drastik për mbylljen e sezonit para kohe duke parë që vendi është prekur nga Covid-19.

Në ditët në vazhdim pritet të ketë edhe një mbledhje me klubet dhe Federatës për të vendosur se cila skuadra do të luajnë në Europë e nëse do të ketë rënie nga Kategoria apo jo.

Në Liga 1, PSG-ja kryeson kampionatin e mbetet për t’u parë nëse do të ketë kampion ose jo.

Më shumë
spot_img
spot_img