Tirana
clear sky
13 ° C
13 °
13 °
58 %
2.1kmh
0 %
Die
13 °
Hën
19 °
Mar
16 °
Mër
11 °
Enj
12 °
E diel, 11 Prill, 2021
spot_img

Qeveria lehtëson masat për parandalimin e Covid, duke filluar nga data 12 prill “dritë jeshile” për pub-et

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dyqanet jo thelbësore do të rihapen dhe pub-et do të fillojnë të shërbejnë në ambiente jashtë duke filluar nga data 12 prill, ky është vendimi më i ri i Anglisë.

Të gjithë qytetarëve do t’u jepen dy teste të shpejta të Covid-19 në javë.  Testet të cilat japin rezultatin për 30 minuta do të jenë të dispozicion të qytetarëve falas dhe mund ti gjejnë në çdo farmaci dhe posta.

Sekretari i shëndetësisë tha se kjo do të ndihmojë në parandalimin e përhapjes së Covid-19 dhe se do të ndihmojë në lehtësimin e masave.

Mirëpo, kritikët e këtij programi thonë se rrezikon të ketë një humbje “skandaloze” parash.

Këto vendime kanë ardhur teksa, Boris Johnson do të takojë kabinetin për të nënshkruar fazën tjetër të lehtësimit të bllokimit në Angli.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img