Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
0kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
Sht
34 °
E martë, 27 Korrik, 2021

Qeveria i akordon Ministrisë së Shëndetësisë 10 milionë dollarë për blerjen e vaksinave kineze

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Qeveria shqiptare i ka akorduar Ministrisë së Shëndetësisë një shumë shtesë prej 10 milionë dollarë.

Kjo shumë do të shërbejë për të blerë vaksinat kineze Sinovac nga kompania turke “Keymen Ilaç Sanayi ve ticaret”.

Vendimi është botuar në Fletoren Zyrtare dhe ka hyrë në fuqi menjëherë.

vaksiantr

Më shumë

spot_img
spot_img