Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
3.6kmh
75 %
Pre
13 °
Sht
15 °
Die
13 °
Hën
10 °
Mar
9 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Qeveria gjermane jep detaje nga biseda e Ramës me Merkel, zbulon kur fillojnë bisedimet për pranimin e Shqipërisë në BE

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9955392b281f6e7af91d46fe0520040b

Qeveria gjermane përmes zëdhënësit Steffen Seibert ka dhënë detaje në lidhje me bisedën e kryeministrit Rama dhe kancelares Angela Merkel.

Ambasada e Gjermanisë në Tiranë bën me dije se është folur për situatën e pandemisë, marrëdhëniet bilaterale dhe ekonomike si dhe për situatën në rajon dhe përparimin e Shqipërisë në kuadër të procesit të integrimit në BE.

Lajmi i mirë është që Këshilli Evropian ka vendosur në mars 2020, të hyjë në bisedimet zyrtare të pranimit me Shqipërinë.

Njoftimi i Ambasadës gjermane

Videokonferencë e Kancelares Federale Angela Merkel me Kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama

Zëdhënësi i Qeverisë Federale Steffen Seibert njofton:

Kancelarja Federale Angela Merkel dhe Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama zhvilluan sot një bisedë me njëri-tjetrin përmes një videokonference.

Ata biseduan për situatën e pandemisë, marrëdhëniet bilaterale dhe ekonomike si dhe për situatën në rajon dhe përparimin e Shqipërisë në kuadër të procesit të integrimit në BE.

Këshilli Evropian ka vendosur në mars 2020, të hyjë në bisedimet zyrtare të pranimit me Shqipërinë. Reformat e rëndësishme, të cilat do të përcaktojnë shpejtësinë e bisedimeve, prekin para së gjithash drejtësinë dhe luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img