Qeveria fillon fushatën, Endri Fuga publikon spotin e parë: Luli premton, por fle gjumë, Rama i bën realitet (VIDEO)

Publikuar tek: politike, më 20:05 24-09-2020 Qeveria fillon fushatën, Endri Fuga publikon spotin e parë: Luli premton, por fle gjumë, Rama i bën realitet (VIDEO) Rama - Basha

Qeveria Rama ka filluar fushatën, edhe pse na ndajnë plot 7 muaj nga data e zgjedhjeve (25 prill 2021).

Këshilltari i kryeministrit Endri Fuga ka publikuar në rrjete sociale një video-spot ku ironizohet dhe "sulmohet" kreu demokrat, kryesisht për premtimet e pambajtura gjatë fushatës së vitit 2011 kur kërkonte të bëhej kryetar bashkie i Tiranës.

Nga ana tjetër, në video shfaqen disa sekuenca kur Rama i dorëzon çelësat e shtëpisë disa familjarëve, të cilët u prekën nga tërmeti i 26 nëntorit.

"Luli bën premtime dhe fle gjumë, ndërsa punë jo", shkruan me ironi Fuga krahas videos së publikuar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Thaçi takon Veliajn: E ka bërë Tiranën një pikë tërheqëse për turistët, shembull për kryetarët e kryeqyteteve të rajonit
‘Nuk besoj te Këshillat Politikë’, Spiropali: Marrëveshjen e 5 qershorit e kemi respektuar, presim propozimet e opozitës »
Article Logic
Execution time: 0.01272988319397
array(1) { ["section"]=> string(117) "qeveria-fillon-fushaten-endri-fuga-publikon-spotin-e-pare-luli-premton-por-fle-gjume-rama-i-ben-realitet-video-221555" }