Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
5.7kmh
75 %
Pre
12 °
Sht
13 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
8 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Qeveria emëron drejtorin e ri të Shpronësimeve, caktohet ish-këshilltari i Saimir Tahirit

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

070040df1edc4e3851994f07361dd044

Ditën e sotme qeveria ka emëruar drejtorin e ri të Përgjithshëm të Agjencisë Shtetërore për Shpronësimin.

Sipas vendimit tani e tutje këtë pozicion do ta mbajë Erlis Hereni.

Ky i fundit ka qenë këshilltari i ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.

Vendimi i plotë:

Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës dhe të pikës 3, të kreut III, të vendimit nr.395, datë 13.5.2020, të Këshillit të Ministrave, “Për mënyrën e organizimit e të funksionimit të Agjencisë Shtetërore për Shpronësimin”, me propozimin e ministrit të Infrastrukturës dhe Energjisë, Këshilli i Ministrave

V E N D O S I:

Z. Erlis Hereni emërohet drejtori i Përgjithshëm i Agjencisë Shtetërore për Shpronësimin.

Ky vendim hyn në fuqi menjëherë dhe botohet në “Fletoren zyrtare”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img