Tirana
few clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
1.5kmh
20 %
Mar
21 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
E martë, 28 Shtator, 2021
spot_img

Qeveria e Rumanisë miraton VENDIMIN: 150.000 vaksina për Shqipërinë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Qeveria e Rumanisë sapo ka miratuar në mbledhjen e sotme të Qeverisë vendimin për t’i dhuruar Shqipërisë 150.000 doza vaksinë anti-Covid19.

Numri dy i PS, Taulant Balla i shpreh mirënjohjen Presidentit Klaus Iohannis dhe Kryeministrit Florin Cîțu për këtë ndihmë të mirëpritur në luftën me pandeminë.

Me anë të një shënimi në Facebook, Balla falenderon edhe Ambasadorin e Rumanisë në Tiranë Octavian Șerban me të cilin vendi ynë ka pasur një bashkëpunim të përditshëm në dobi të marrëdhënieve të shkëlqyera mes dy popujve mike.

Më shumë

spot_img