Tirana
overcast clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
1.5kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Qeveria e Kosovës shtrëngon masat anti-Covid, ndryshon ora policore, qytetarët do vazhdojnë të mbajnë maskat mbrojtëse

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Qeveria e Kosovës ka miratuar sot masat e reja kundër Covid-19. Sipas njoftimit në mbledhjen e sotme qeveria vendosi të ndryshojë orën policore dhe të lerë në fuqi mbajtjen e maskës në vende të mbyllura dhe në rrugë.

Orari i kufizimit të qarkullimit të qytetarëve tashmë do të jetë nga ora 00:00 deri në ora 05:00, dhe jo më nga ora 22:00 – 05:00 siç ishte deri më tani

Shërbimet e gastronomisë lejohet të zhvillojnë aktivitetin e tyre nga ora 05:00 deri në orën 23:00. Muzika lejohet vetëm deri në orën 21:30”, thuhet në vendimin e qeverisë për masat e reja.

Ndërkohë lejohen funeralet vetëm me pjesëmarrje të familjes së ngushtë, duke siguruar që pjesëmarrësit të mbajnë distancë fizike prej 1 metër nga njëri-tjetri.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img