Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
2.6kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
31 °
Enj
31 °
Pre
31 °
Sht
30 °
E martë, 24 Maj, 2022
spot_img

Qeveria e Kosovës, ligj për Trepçën që do normalizojë situatën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Qeveria e Kosovës doli në një deklaratë për ligjin e miratuar për riorganizimin e Trepçës .

Ligji, sipas qeverisë së Kosovës, do të evitojë proçedurat për falimentim dhe do krijojë kushtet e duhura për zhvillimin e një pune normale ne Trepçë.

Kjo deklaratë vjen pas grevës së minatorëve në mëngjesin e djeshëm të cilët i kërkuan sqarime qeverisë për shtyrjen e projektligjit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img