Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
2.1kmh
40 %
Mar
25 °
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

Qeveria e Kosovës jep lajmin e mirë për futbollin

spot_img

Lajme të ngjashëm

Qeveria e Kosovës ka votuar pro që stadiumi i ri komëbtar të ndërtohet në Drenas.

Kështu është hedhur poshtë edhe ideja që stadiumi të ndërtohej në Bërrnicë, ku ishte përfolur se do ndërtohej më parë.

albsig

Ishte ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi që propozoi ndërimin e stadiumit në Drenas.

Me shumicë votash pro, kryeministri Haradinaj, e aprovoi propozimin e ministrit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img