Tirana
clear sky
15.4 ° C
15.4 °
15.4 °
60 %
1.4kmh
5 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
28 °
Mar
29 °
Mër
29 °
E shtunë, 21 Maj, 2022
spot_img

Qeveria e Kosovës drejt shkarkimit të Jabllanovic

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Mediat kosovare raportojnë së qeveria e Isa Mustafës do të shkarkojë brenda kësaj jave ministrin për Kthim dhe Komunitete, Aleksandar Jabllanovic. Sipas burimeve të këtyre mediave, shkarkimi ka për qëllim evitimin e tensionimit të marrëdhënieve ndëretnike në vend.

Qeveri e Kosovës është konsultuar për këtë veprim edhe me përfaqësuesit e vendeve të Quint-it (SHBA, Franca, Gjermania, Italia dhe Britania e Madhe).

Gjatë ditës së djeshme, në Prishtinë janë organizuar protesta të mëdha ku kanë mbetur të plagosur disa policë dhe protestues.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img