Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
82 %
0.5kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
20 °
E hënë, 18 Tetor, 2021
spot_img

“Qeshni se e keni program partie”, Rama: Brenda vitit tjetër do të çojmë në orbitë dy satelitë, “Albania 1” dhe “Albania 2”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama prej disa minutash po mban fjalën e tij në Kuvend, ku nuk ka lënë pa prekur as temën për krizën energjike.

Mirëpo teksa po diskutonte Rama ndër të tjera tha se veç dronëve Shqipëria do të ketë edhe 2 satelitë në orbitë që do të monitorojnë vendin dhe do të “kapin” krimet në vend.

Kjo “nismë”e re e qeverisë ka shkaktuar të qeshura në Kuvend mes deputetëve të opozitës.

“Na keni lënë një situatë që do kohë dhe durim për të pastruar por ne shohim shumë lart. Jo drona por edhe satelitë. Në mënyrë që kontrolli mbi territorin, trafiqet të kalojë në nivelin e teknologjisë dhe të hiqet nga duart e atyre që kontrollojnë me sy.

The do blejm drona, Jo. do blejmë drona, do  çojë dhe satelit në orbitë. Qeshni, qeshni. Kur të shikoni satelitët, Shqipëria në orbitë dhe jo në mandatin tjetër, por vitin tjetër, Stelitë, Albania one, Albaia two, në orbitë.

Do i çojmë dhe ato. Po! Sepse, sepse për ne ky vend nuk është tokë e nxanun dhe zhvillimi nuk është 7 mrekulli pati bota dhe 8 e sollët ju” tha Rama ndër të tjera.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img