Qentë antidrogë, njerëz e policë, Karaburuni kthehet në makth të trafikantëve, sot kapen 50 kile (FOTOT dhe NGJARJA)

Publikuar tek: aktualitet, më 20:03 09-02-2017 Qentë antidrogë, njerëz e policë, Karaburuni kthehet në makth të trafikantëve, sot kapen 50 kile (FOTOT dhe NGJARJA)

Karaburuni duket se është kthyer në makthin e trafikantëve të lëndëve narkotike, që duan ta çojnë drejt Italisë.

Në vijim të operacionit të 8 shkurtit, ku në zonën e Gjirit të Bristanit në Karaburun u gjetën 204 kg lëndë narkotike, ditën e sotme vazhdoi operacioni i përbashkët i Drejtorisë së Kufirit të Vlorës, Delta Forcë, Drejtoria e Policisë Vlorë dhe Guardia di Financës.

Ditën e sotme u bë e mundur gjetja e një sasie lënde narkotike prej 50 kilogramësh në zonën e Bristanit.

Në operacionin e sotëm është ushtruar kontroll edhe me qentë antidrogë, të cilët kanë bërë të mundur gjetjen e lëndës narkotike në një zonë të vështirë për shkak të terrenit.

Operacioni do të vazhdojë edhe gjatë natës dhe në ditët në vazhdim, raportohet nga policia.

Zona përreth Karaburunit mbahet e mbikqyrur nga deti dhe toka me forca të shumta policore duke përdorur edhe mjete speciale optike vëzhgimi për ditën dhe natën.

3433434536bh5ryh53e.jpg

sdf23yufgykhjl.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dalin emrat e 5 të arrestuarve për vjedhjen e parave të bankës: Janë hequr GPS nga cantat e parave, nuk punonin kamerat
Vlorë, 21 vjecari goditet me armë zjarri te Kali i Trojës, në spital në gjendje të rëndë (Foto nga vendngjarja) »
Article Logic
Execution time: 0.013201951980591
array(1) { ["section"]=> string(117) "qente-antidroge-njerez-e-police-karaburuni-kthehet-ne-makth-te-trafikanteve-sot-kapen-50-kile-fotot-dhe-ngjarja-68257" }