Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
32 %
3.6kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
17 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Qentë anti-drogë zbulojnë kokainën me vlerë 350 mijë euro, arrestohet shqiptarja në Itali

Lajme të ngjashëm

Një shqiptare ka rënë në prangat e karabinerëve në Vipiteno-s pasi akuzohet për trafikim të lëndëve narkotike.

Gruaja, me banim në Toskanë, sapo kishte kaluar kufirin në drejtim të jugut kur u ndalua në një pikë kontrolli. Kanë qenë qentë anti-drogë Chip dhe Heni që nuhatën drogën që shqiptarja kishte në makinë drogë.  Gjatë kontrollit policia sekustroi 10 kg kokainë, që nëse shiteshin do të kapnin vlerën e 350 mijë euro.

Gruaja u arrestua me akuzën e posedimit të një sasie të madhe droge për qëllime trafiku droge. Tashmë mbetet për t’u kuptuar se kujt i drejtohej ngarkesa, nisur nga sasia e konsiderueshme e drogës së gjetur.

Më shumë