Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
66 %
1.5kmh
0 %
Pre
24 °
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
31 °
Mar
21 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Qeni zbuloi drogën, në pranga 23-vjeçari shqiptar dhe një grek

spot_img

Lajme të ngjashëm

92106d238bd3cdd4fc675106c96b1dc0

Ditën e sotme një shqiptar dhe një grek janë arrestuar nga policia helene me akuzën e trafikut të drogës.

 

‘Protothema’ raporton se bëhet fjalë për një 23-vjeçar shqiptar dhe një 45-vjeçar grek.

Sakaq, mësohet se lënda narkotike e fshehur në 13 enë të ndryshme, u zbulua në shtëpinë e tyre nga qeni antidrogë.

Policia sekuestroi 155 gram lëndë narkotike dhe 4.185 euro të cilat mendohen se janë të ardhura nga aktiviteti kriminal.

Dosjet e dy të arestuarve, u dërguan Prokurorinë e Kalkidës.

Më shumë

spot_img