Qeni shqiptar bëhet hit në internet, turisti gjerman e filmon teksa ‘maskohet’ në tufën e deleve (Video)

Publikuar tek: aktualitet, më 18:33 18-11-2019 Qeni shqiptar bëhet hit në internet, turisti gjerman e filmon teksa ‘maskohet’ në tufën e deleve (Video) Qeni i gjuetise ne mes te tufes se deleve ne Malin e Gjere ne Gjirokaster

Një turist gjerman i cili udhëtonte nëpër fshatra ballkanike, u habit ku gjatë një udhëtimi në Malin e Gjerë në Gjirokastër, pa një qen të bardhë stani i cili ishte në mes të një tufeje delesh të bardha dhe i jepte udhëzime tufësh pasi kjo e fundit kishte bllokuar rrugën e makinave.

Qeni i stanit me gëzof të bardhë, u shfaq i përzier me tufën e deleve që po bllokonin trafikun e makinave teksa po ecnin përgjatë një rruge.

Turisti gjerman i kishte filmuar këto pamje në malin e Gjerë në Gjirokastër, pamje të cilat u bënë më pas virale në internet.

Turisti Matthias Goedeking dhe shokët e tij të udhëtimit po udhëtojnë përreth zonës kur panë një tufë delesh në rrugë dhe bariun e tyre.

Ndërsa ata ngadalësuan për të mos goditur delet, turisti gjerman nxori telefonin e tij dhe filmoi skenën e deleve të bardhë nga makina.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përgjaken rrugët e Shqipërisë, vdes 52-vjeçari me biçikletë në Kavajë
Tjetër aksident/ Makina përplas motorrin në autostradën Fushë-Krujë-Milot, 1 i plagosur »
Article Logic
Execution time: 0.011175870895386
array(1) { ["section"]=> string(106) "qeni-shqiptar-behet-hit-ne-internet-turisti-gjerman-e-filmon-teksa-maskohet-ne-tufen-e-deleve-video-186340" }