Tirana
clear sky
-3.5 ° C
-3.5 °
-3.5 °
80 %
1kmh
1 %
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
9 °
Die
10 °
Hën
4 °
E mërkurë, 26 Janar, 2022

Qëndroni në shtëpi, stuhia e fuqishme pritet të godasë vendin ditën e sotme në këtë orë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas ditës së djeshme me mot me diell, por me temperatura shumë të ulëta sot do të rikthehen sërish reshjet e shiut që do të jenë në formën e  stuhisë pothuajse në të gjithë vendin.

Pas orës 15:00 stuhia pritet të godasë Tiranën për të kaluar drejt pjesës së lindjes së vendit. Kjo pasdite do të gjejë të gjithë vendin në kushte të motit të keq.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak ditën e premte vendi do të jetë nën ndikimit e motit të paqëndrueshëm. Rreshjet e shiut parashikohen të herëpasherëshme me intensitet të ulët deri mesatar në pjesën më të madhe të vendit.

Dëbora për shkak të rënies së temperaturave do të përfshijë edhe lartësi deri kodrinore më e theksuar në veri. Ndërsa, ditën e shtunë do të kemi përsëri një mot të ftohtë dhe me reshje të dendura shiu.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img