Tirana
overcast clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
87 %
0kmh
100 %
Sht
11 °
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
9 °
E shtunë, 28 Janar, 2023

Qëndroi një muaj në hotelin luksoz, kapet tregtari shqiptar i kokainës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 42-vjeçar shqiptar që merrej me shpërndarje kokaine ka rënë në prangat e policisë italiane për shkak të jetesës luksoze.

Shqiptari me inicialet H.S, i cili kishte hyrë ilegalisht në Itali, prej një muaji qëndronte në një hotel luksoz në Sanremo, çka ka tërhequr edhe vëmendjen e karabinierëve.

Pas verifikimeve ata arritën ta identifikojnë shqiptarin, i cili rezultonte me precedentë të mëparshëm penalë në Itali për shpërndarje kokaine dhe vjedhje. Për këto krime ai ishte dënuar me dy vite burg në Padova.

Pas arrestimit, autoritetet italiane e shoqëruan atë në aeroportin e Malpensa-s, nga ku do të niset drejt Tiranës.

Më shumë


spot_img
spot_img