Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
2.6kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
18 °
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
13 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Qëndroi 8 orë i bllokuar në aeroportin e Melburn, Australia i refuzon vizën dhe dëbon tenistin serb Novak Djokovic

spot_img

Lajme të ngjashëm

Novak Djokovic nuk do të marrë pjesë në Austrlian Open. Numri një në botë i tenisit ka qendruar për 8 orë i bllokuar në në aeroportin e Melburn pasi nuk është i vaksinuar dhe qeveria austrialiane ka vendosur të refuzojë vizën.

Mediat e huaja bëjnë me dije se tenistin serb do të dëbohet nesër nga Australia dhe do të rikthehet në shtëpi duke humbur kështu Gland Slam e parë për këtë vit.

Organizatorë e Austrilian Open vendosën të pranonin Djokovic në këtë kompeticion edhe pse nuk ishte i vaksinuar, por duke parë skandalin e madh që pushtoi të gjitha mediat botërore, Qqeveria austrialiane vendosi të mos e pranojë tenistin serb dhe ta dëbojë drejt Serbisë.

Më shumë
spot_img
spot_img