Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

“Qëndro e fortë SHQIPËRI”, foto emocionuese e ekipit GREK të shpëtimit para mbërritjes në vend

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Eshtë shumë emocionues solidariteti i vendeve fqinjë pas tërmetit të rëndë vdekjeprurës që goditi Shqipërinë mëngjesin e 26 nëntorit 2019, në tërmetin prej 6.4 ballë në orën 03.54.

Në rrjetet sociale është shpërndarë foto e avionit ushtarak të Greqisë, që ditën e djeshme u nis me ekipe shpëtimi dhe ndihma konkrete për vendin tone, raporton newsbomb.al.

Mesazhi I ekipit të shpëtimit është emocionues. “Një foto familjare e ekipeve të shpëtimit grek përpara nisjes së tyre në Tiranë. Një ekip i vogël u dërgua në rrugë tokësore edhe nga Janina. QENDRO E FORTE SHQIPERI” është mesazhi i shkruar krah fotos.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img