Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
82 %
5.1kmh
90 %
Hën
11 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Qëlluan me breshëri plumbash hotel ‘Volorekën’, arrestohen në Tiranë dy personat e shpallur në kërkim (DETAJE-EMRAT)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b12896489c04c172c33d4eb849f94968

Policia ka arrestuar ditën e sotme 2 personat e shpallur në kërkim, të cilët janë pjesë e ngjarjes ku u qëllua me armë drejt hotel “Volorekës” në Pogradec, më 8 gusht.

Bëhet me dije se personat në fjalë janë arrestuar në Tiranë. Në pranga ka rënë Meardi Berberi dhe një Anterio Kaloshi.

Më herët lidhur më këtë ngjarje është arrestuar Ilir Berberi 52 vjeç, banues në Pogradec, Ilir Meçolli, 29 vjeç, Ardian Xhuti, 29 vjeç, banues në Zvezdë, Maliq dhe Elvir Haxhia, 32 vjeç.

Ilir Berberi, i njohur me nofkën “Liri i Rrushkës”, u arresta dje dhe dyshohet të ketë pasur rolin e organizatorit.

Bashkë me të arrestuarit e sotëm ka shkuar në 7 numri i të arrestuarve që kanë lidhje me këtë ngjarje.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img