Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
82 %
5.1kmh
90 %
Hën
11 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Qëlloi për vdekje gruan me armën e shërbimit, Prokuroria mbyll hetimet për efektivin e Gardës, rrezikon burg përjetë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

50cb1c8dec8d698afcc85cc12327d0c3

Prokuroria e Tiranës ka mbyllur hetimet për efektivin e Gardës së Republikës Alket Arapaj, i cili dy vite më parë qëlloi për vdekje bashkëshorten e tij Ervilma Seferaj, me armën e shërbimit.

Ngjarja ndodhi në orët e para të mëngjesit së 12 shkurtit 2019, teksa Alket Arapaj po dilte nga shtëpia në zonën e Alliasit, për në punë. Ai është konfliktuar me gruan e tij dhe në gjaknxehtësi e sipër e qëlloi për vdekje me dy plumba.

“Gruaja më tradhtonte prandaj e vrava. Kohët e fundit ishin shtuar dyshimet për tradhëti. Më vjen keq për vajzën, jam familjar i rregullt”, tha pas vrasjes Arapaj. Të dy bashkëshortët ishin besimtarë dhe frekuentonin rregullisht xhaminë e Tiranës.

Prokuroria e Tiranës ka ngritur ndaj efektivit të Gardës Alket Arapaj akuzën e “Vrasjes për shkak të marrëdhënies familjare”. Nëse Gjykata e shpall fajtor, 46 vjeçari mund të dënohet me burgim të përjetshëm.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img