Tirana
light rain
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
2.1kmh
0 %
Hën
27 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
23 °
E hënë, 29 Maj, 2023

Qëlloi për vdekje 31 vjeçarin në Gjermani, i riu shqiptar kërkon falje: Nuk doja ta vrisja, ndihesha i kërcënuar nga ai

Lajme të ngjashëm

Një 24 vjeçar shqiptar ka pranuar akuzat se ka qëlluar për vdekje 31-vjeçarin në Kiel të Gjermanisë. Teksa ka dalë para gjykatësit Fisnik.H ka shfaqur pendsë dhe ka kërkuar falje për krimin e kryer.

“Nuk doja ta vrisja, por ndihesha i kërcënuar”, tha ai.

I riu shqiptar  tha se ishte ndjerë i provokuar dhe i kërcënuar nga viktima. Sipas deklaratave të tij, ai e ka qëlluar 4 herë dhe është larguar nga vendngjarja.

Ngjarja ka ndodhur më 27 qershor të vitit 2022. Pas një mosmarrëveshje, 24-vjeçari shqiptar ka qëlluar 5 herë ndaj viktimës dhe është larguar. Viktima ka ndërruar jetë në spital, pas dy të shtënave që mori në gjoks. 24 vjeçari aktualisht ndodhet në paraburgim në Gelsenkirchen.


Më shumë