Tirana
clear sky
38.5 ° C
38.5 °
38.5 °
19 %
4.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
38 °
E diel, 1 Gusht, 2021

Qëlloi me shufër hekuri policin grek, fermeri shqiptar në Greqi dënohet me 9 vjet burg

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një shqiptar është dënuar me 9 vite burg në Greqi, pasi akuzohet për një incident të rëndë të ndodhur gushtin e kaluar në plazhin e Paxos.

Incidenti i rëndë ndodhi gushtin e vitit të kaluar në plazhin e Paxos dhe ditën e djeshme Gjykata e Igumenicës mori vendimin me 9 vite heqje lirie për vrasje në tentativë për shtetasin shqiptar.

Oficeri i policisë në atë kohë ishte duke ecur në plazhin e Paxos dhe ishte jashtë detyrës, nën shoqërinë e dy kolegeve të tij. Por, papritmar një fermer shqiptar, 50 vjeç, i preu rrugën dhe e qëlloi në kokë me një shufër hekuri.

Më shumë

spot_img
spot_img