Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
1 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
Hën
12 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

Qëlloi me pistoletë studenten 20 vjeçare në Vlorë e hodhi një granatë në lokal, Gjykata merr vendimin për 30-vjeçarin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Vlorës ka dhënë masën “arrest me burg” për Fadil Likajn, i cili akuzohet për “vrasje e mbetur në tentativë”.

Fadil Likaj pak ditë më parë ka qëllur me armë një 20-vjeçare në Vlorë, pasi nuk pranonte dot faktin se ajo do të ndahej nga 30-vjeçari.

Likaj vetë një ditë më parë u shpreh se nuk donte ta qëllonte, por vetëm ta trembte të renë.

Si ndodhi ngjarja në mes të Vlorës:

Paraprakisht, bëhet me dije se djali ka qenë i ulur në një kafe në zonën e Poliklinikës dhe më pas atij i është bashkuar në tavolinë dhe një vajzë e re. Pas disa momentesh, të dy kanë nisur të debatojnë dhe djali ka tërhequr zvarrë të renë përpara lokalit.

Madje, ai ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të 20 vjeçares dhe më pas është larguar. Në largim e sipër, djali ka hedhur drejt lokalit dhe një granatë e cila fatmirësisht nuk ka plasur.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img