Tirana
scattered clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
0.5kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
27 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Qëlloi me grushte policët dhe u arratis nga komisariati, arrestohet në Tiranë 30-vjeçari Rilian Lala

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9356aede43864c7b9a1c9c8c8e6f81d7

Policia e Tiranës ka arrestuar sot Rilian Lalën, të riun që u arratis nga komisariati nr.1 në kryeqytet, me datë 4 janar 2021.

adi.jpg

Arrestimi i tij është bërë pak minuta më parë nga efektivët e komisariatit nr.1 në një banesë që e kishte marrë me qira në zonën e “Ali Demit”. 

Policia e ruante prej ditësh dhe po vëzhgonte lëvizjet e tij. Menjëherë sapo ka hyrë në shtëpi, policia i ka shkuar në shtëpi dhe aty e kanë arrestuar. Streha e tij ka qenë shtëpia dhe nuk ka ikur asnjëherë prej aty.

Kujtojmë që për ngjarjen në fjalë SHÇBA procedoi 7 punonjës policie për shpërdorim detyre.

Lala, i arrestuar për amrëmbajtje pa leje iu iku nga duart efektivëve Mynyr Xhelili dhe Mustafa Baci. Ata e shoqëruar atë në dhomat e shoqërimit të komisariatit në dhomën e laborantit, me qëllimin për t’i marrë gjurmët e gishtave dhe bërë fotografimin.

Sapo ia hoqën prangat me qëllim marrjen e gjurmëve të gishtave, 30-vjeçari i shtyu fuqishëm, njëkohësisht i qëlloi dhe me grushta, duke i rrëzuar në tokë.

Lexo edhe: ‘Iu iku nga duart’ 30 vjeçari Rilian Lala, zbardhet dëshmia e dy efektivëve: Na shtyu fuqishëm dhe na ka qëlluar me grushta

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img