Tirana
clear sky
16 ° C
16 °
16 °
72 %
2.1kmh
0 %
Die
26 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
19 °
Enj
20 °
E diel, 9 Maj, 2021
spot_img

Qëlloi me armë zjarri të riun, arrestohet 16-vjeçari në Korçë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një i mitur ka rënë në prangat e policisë pasi ditën e djeshme ka plagosur me thikë një të ri.

Bëhet me dije se në pranga ka rënë shtetasi Th. Th., 16 vjeç, banues në Korçë.

16-vjeçari për motive të dobëta, dyshohet se ka plagosour në këmbë me armë zjarri tip pistoletë shtetasin K. L., 24 vjeç, banues në Korçë, i cili po merr mjekim në Spitalin e Korçës.

Njoftimi i policisë:

Vihet në pranga, autori i ngjarjes së ndodhur ditën e djeshme në Korçë, ku mbeti i plagosur me armë zjarri shtetasi K. L.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Korçë, në vijim të punës për dokumentimin e plotë të ngjarjes së ndodhur dje në lagjen nr. 14, Korçë, bënë arrestimin e autorit të dyshuar shtetasit Th. Th., 16 vjeç, banues në Korçë.

Ky shtetas, për motive të dobëta, dyshohet se ka plagosour në këmbë me armë zjarri tip pistoletë shtetasin K. L., 24 vjeç, banues në Korçë, i cili po merr mjekim në Spitalin e Korçës.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë për veprat penale “Plagosja e rëndë me dashje”, “Armëmbajtja pa leje” dhe “Prishja e qetësisë publike”.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img