Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
100 %
1kmh
40 %
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
16 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

Qëlloi me armë zjarri fqinjin për delet, dënohet me 12 vite burg 71-vjeçari në Lezhë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Lezhës ka dhënë masën arrest me burg për 71-vjeçarin, Gjergj Gjini, i cili në muajin dhjetor të vitit 2020 plagosi me armë zjarri fqinjin e tij Hilë Gjini.

71-vjeçari është dënuar me 12 vite burg pasi mbi të rëndojnë tre akuza ajo e “Plagosje e rëndë me dashje”, “Mbajtje pa leje dhe prodhimi i armeve shpërthyese dhe municionit” si dhe “Kanosja”.

Ngjarja ndodhi në fshatin Balldre të Lezhës, teksa 43-vjeçari Hilë Gjini po dërgonte fëmijët në shkollë, u qëllua me armë 71-vjeçari sapo kishte dalë nga banesa me automjetin e tij tip “Benz”.

Më shumë
spot_img
spot_img