Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
1kmh
90 %
Sht
13 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
8 °
Mër
4 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Qëlloi me armë zjarri bashkëatdhetarin e tij, arrestohet 41-vjeçari shqiptar në Itali (EMRI-FOTO)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ed09cdba629e592a42f56cbd09694e2f

Një 41-vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e policisë Italiane, pasi një javë më parë ka qëlluar me armë një person.

Bëhet me dije se në pranga ka rënë Gilmond Metaliu, 41 vjeç, pasi një javë më parë në Corso Matteotti, ka qëlluar me armë bashkëatdhetarin e tij shtetasin A.X., 39 vjeç. 39-vjeçari ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Mediat italiane bëjnë me dije se shqiptari është arrestuar në shtëpinë e tij në Asti. A kishte përgatitur valixhen dhe ishte gati të arratisej.

Gilmond Metaliu nuk është një emër i panjohur për policinë italiane pasi është i dënuar më parë për falsifikim dokumentash dhe trafikim armësh.

Metaliu2.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img